Mikro Site

Mikro Site

Firmanın ürün ve hizmetlerinden bir tanesine özel olarak hazırlanmış sayfa sayısı ve içeriği küçük web sitesine micro site diğer adıyla kampanya sitesi denilmektedir. Tek sayfalık web sayfası olarak da hazırlanabilen micro site firmanın ürünlerinin tanıtım ihtiyacına göre hazırlanarak micro site yapımı gerçekleştirilmektedir.

Müşterinin aradığı ürün ya da hizmete odaklanmasını sağlamaktır. Çünkü arama motorlarına bakıldığından da insanlar aramalarını ürün bazı yapıyor. Bir bulaşık makinesi ararken pek çok ürünü de beraberinde sunan bir siteyle uğraşmak yerine kapak site ile yalnızca bulaşık makinesi ürününü sunan siteye yöneliyor. İlgili aramayla ilgili bilgi verdiğinden ürün ya da hizmetin kolay sunumundan yararlanan pek çok firma micro site uygulamasının avantajlarından yararlanıyor. Öne çıkarmak istediğiniz ürünün kapak site tanıtımıyla ürün satışını artırabilirsiniz. Akılda kalıcılığı artırdığı için de micro site yapımı artık oldukça önem arz eden bir durumdur.

Site yapımında işletme ihtiyacı göz önünde bulundurulmalı, web sitesi hazırlanırken bir alan adı tercih edilmelidir. Beyaz eşya satışı yapıyorsanız piyasaya yeni bir buzdolabı sürdükten sonra ürünü kendi sitenizden yayınlamak ve sunmak yerine buzdolabı kampanyası adıyla yaratıcı ve kendi adında bir micro site yapımı düşünebilirsiniz. Amacı doğrudan tüketicinin ihtiyacını sunmak olan micro site sitenize gelen kullanıcının pek çok pencereyle uğraşmasını önlemektedir. Ayrıca kapak site tek konu ve kampanyayı anlatacağından detaylı ve ikna edici bilgiler de sunma şansı elde edersiniz.

©2018 Ekstra Web Tasarım Ankara - Tüm hakları saklıdır.
Yukarı Çık