Neden Google Seo?

Neden Google Seo?

Arama motoru optimizasyonu yaparken neden Google arama motorunu kullanıyoruz?

Bu sorunun yanıtını bir çok kişi direk en çok o kullanılıyor diyecektir. Ama ben size farklı nedenler anlatacağım.

Google kullanıcı odaklı olarak çalıştığını kendi bloğundan her fırsatta bildiriyor ve bunu sağlayabilmek için sürekli sisteminde güncellemeler yapıyor. Güncellemelerini bloğundan bildiriyor ancak tam olarak ne olacak, neler değişecek bilemiyoruz.

Google Blog tarafından yayınlananlar haricinde sayısını bilemediğimiz yüzlerce belki binlerce kurallar var. Bu kuralları biz Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) üzerine faaliyet gösteren firmalar tahmin etmeye çalışmaktayız. Bunu yaparkende deneme yanılma yöntemi en belirleyici unsur oluyor.

Google'ın sistemi yüzeysel bir geçtikten sonra asıl konumuz olan konu neden googlea dönüyorum. Google bu kadar kuralları uygularken aslında diğer arama motorlarının bütün kurallarınıda içerisinde barındırıyor. Google Seo yaparken aslında diğer arama motorlarınında kurallarına uyulmuş oluyor. Hatta Google'da sıralamaya sokmaya çalıştığımız bir site Google'dan çok daha önce diğer arama motorlarında ilk sayfada sıralamaya girebiliyor.

İşte bu neden google sorumuzun yanıtı. Google o kadar karmaşık ki, google ile uğraşırsanız zaten diğer arama motorlarını halletmiş oluyorsunuz.

Dipnot olarakda diğer arama motorlarına kendinizi tanıtmanızında zararı olmayacağını belirtelim.

Yazar : Azmi Güneş

Yazının tümünün veya bir bölümünün izin alınmadan kaynak gösterilse dahi herhangi bir mecrada yayınlanması yasaktır. Aksi takdirde yasal haklarımızı kullanacağımızı bildiririz.

©2018 Ekstra Web Tasarım Ankara - Tüm hakları saklıdır.
Yukarı Çık